انتشارات پیشوک
جلد کتاب 64- هنرِ سُـورِنا(آثار نقاشی سورنا میرزایی)

64- هنرِ سُـورِنا(آثار نقاشی سورنا میرزایی)

قیمت: تومان

نویسنده:
سورنا میرزایی

تصویرگر:
سورنا میرزایی

گروه هدف:
خانواده

تعداد صفحه:
32

شابک (ISBN):
9786225745476

موضوعات: نقاشی ، هنر ، هنرهای تجسمی ،

سخن ناشر
هنرمندان سرزمین ما، همواره شگفتی می‌آفرینند.
ایرانی‌ها هزاران سال است که از نقاشان درجه یک دنیا هستند. از صخره‌نگاره‌های چندهزارساله‌ی هومیان، میرملاس و دوشه گرفته تا هنرِ مانیِ نقاش و نگارگری‌های ایرانی، همه و همه بی‌نظیرند.
در دوره‌های مختلفِ تاریخِ ایران، از لابه‌لای مشکلات و سختی‌هایِ جامعه، این هنرمندانِ نخبه و خلاق ما بوده‌اند که درخشیده‌ و دلِ مردمان را آرام و شاد کرده‌اند.
کتابی که در دست دارید، شامل آثاری خاص و منحصر به فرد است؛ نقاشی‌هایی که سورنا میرزایی از هشت‌ تا دوازده سالگی، با دقت، ظرافت و پر از جزئیات کشیده‌است. برای سورنا همه‌چیز مهم است؛ از کوچک‌ترین خط و نقش گرفته تا طرح و شکل‌های اصلی.
او آدم‌ها، حیوانات، درخت‌ها، طبیعت، زمین، آسمان و ابرها را با وسواس و دقت طراحی و رنگ‌آمیزی می‌کند. دنیایِ‌ نقاشی‌های سورنا دنیایی شگفت‌تر از دنیایِ ماست، بنابراین واقع‌گراییِ او خالص‌تر، ناب‌تر و جدی‌تر از واقعیت‌های این دنیاست.
واقع‌گرایی در آثار او جادویی و حتی فراواقعی، وهمی و از همه مهمتر کودکانه است.
یک جاده‌ی آسفالت با خط‌کشیِ وسطش، در بسیاری از نقاشی‌ها، از پیشِ پایِ درختان، طبیعت، آدم‌ها و حیوانات می‌گذرد که تفکربرانگیز‌ است.
شلوغی، خط‌خطی، درهم و برهمی، جزئیاتِ خشن و دندان‌های تیزِ بسیاری از شخصیت‌ها (چه انسانی و چه حیوانی)، انگار آیینه‌ی زمانِ هنرمند هستند و البته او تلاش‌کرده با آوردنِ‌رنگ‌های ملایم، لطیف و خالص، دنیا را به آرامش دعوت کند.
جسارت، آزادی و جرئت در تمام نقاشی‌هایِ سورنا موج می‌زند و همین مهمترین عامل جذابیت و دوست‌داشتنی بودن آن‌هاست.
سورنا کتابش را اول به پدر و مادرِ دلسوز و مهربان و بعد برادرِ نازنینش -کسری- سپس به تمام هنرمندان و دوست‌دارانِ هنر تقدیم کرده‌است.
خرسندم که ناشر این کتابِ بی‌نظیر هستم و مشتاقانه به انتظار پیشرفت‌های روزافزون سورنا میرزاییِ عزیز، در تمام مراحل زندگی می‌مانم.
داریوش جعفری/ بهمن‌ماه 1401

سفارش تمام کتاب‌ها به صورت تلفنی تلفنی ممکن است. ارسال پستی به سراسر کشور. هزینه‌ی ارسال مرسوله‌های بالای پنجاه هزار تومان رایگان است. تحویل رایگان درب منزل برای شهرستان کوهدشت.


نظر دهید

ذخیره‌ی اطلاعات