انتشارات پیشوک
جلد کتاب 64- هنرِ سُـورِنا(آثار نقاشی سورنا میرزایی)

64- هنرِ سُـورِنا(آثار نقاشی سورنا میرزایی)

قیمت: تومان

نویسنده:
سورنا میرزایی

تصویرگر:
سورنا میرزایی

گروه هدف:
خانواده

تعداد صفحه:
32

شابک (ISBN):
9786225745476

موضوعات: نقاشی ، هنر ، هنرهای تجسمی ،

سخن ناشر
هنرمندان سرزمین ما، همواره شگفتی می‌آفرینند.
ایرانی‌ها هزاران سال است که از نقاشان درجه یک دنیا هستند. از صخره‌نگاره‌های چندهزارساله‌ی هومیان، میرملاس و دوشه گرفته تا هنرِ مانیِ نقاش و نگارگری‌های ایرانی، همه و همه بی‌نظیرند.
در دوره‌های مختلفِ تاریخِ ایران، از لابه‌لای مشکلات و سختی‌هایِ جامعه، این هنرمندانِ نخبه و خلاق ما بوده‌اند که درخشیده‌ و دلِ مردمان را آرام و شاد کرده‌اند.
کتابی که در دست دارید، شامل آثاری خاص و منحصر به فرد است؛ نقاشی‌هایی که سورنا میرزایی از هشت‌ تا دوازده سالگی، با دقت، ظرافت و پر از جزئیات کشیده‌است. برای سورنا همه‌چیز مهم است؛ از کوچک‌ترین خط و نقش گرفته تا طرح و شکل‌های اصلی.
او آدم‌ها، حیوانات، درخت‌ها، طبیعت، زمین، آسمان و ابرها را با وسواس و دقت طراحی و رنگ‌آمیزی می‌کند. دنیایِ‌ نقاشی‌های سورنا دنیایی شگفت‌تر از دنیایِ ماست، بنابراین واقع‌گراییِ او خالص‌تر، ناب‌تر و جدی‌تر از واقعیت‌های این دنیاست.
واقع‌گرایی در آثار او جادویی و حتی فراواقعی، وهمی و از همه مهمتر کودکانه است.
یک جاده‌ی آسفالت با خط‌کشیِ وسطش، در بسیاری از نقاشی‌ها، از پیشِ پایِ درختان، طبیعت، آدم‌ها و حیوانات می‌گذرد که تفکربرانگیز‌ است.
شلوغی، خط‌خطی، درهم و برهمی، جزئیاتِ خشن و دندان‌های تیزِ بسیاری از شخصیت‌ها (چه انسانی و چه حیوانی)، انگار آیینه‌ی زمانِ هنرمند هستند و البته او تلاش‌کرده با آوردنِ‌رنگ‌های ملایم، لطیف و خالص، دنیا را به آرامش دعوت کند.
جسارت، آزادی و جرئت در تمام نقاشی‌هایِ سورنا موج می‌زند و همین مهمترین عامل جذابیت و دوست‌داشتنی بودن آن‌هاست.
سورنا کتابش را اول به پدر و مادرِ دلسوز و مهربان و بعد برادرِ نازنینش -کسری- سپس به تمام هنرمندان و دوست‌دارانِ هنر تقدیم کرده‌است.
خرسندم که ناشر این کتابِ بی‌نظیر هستم و مشتاقانه به انتظار پیشرفت‌های روزافزون سورنا میرزاییِ عزیز، در تمام مراحل زندگی می‌مانم.
داریوش جعفری/ بهمن‌ماه 1401

سفارش تمام کتاب‌ها به صورت تلفنی امکان‌پذیر است و خرید شما از طریق پست پیشتاز به سراسر کشور ارسال می‌شود.


نظر دهید

ذخیره‌ی اطلاعات