انتشارات پیشوک
جلد کتاب 57- یال،زاوارون و چله‌یار (آل، زائو و نوزاد چهل‌روزه‌اش)

57- یال،زاوارون و چله‌یار (آل، زائو و نوزاد چهل‌روزه‌اش)

قیمت: تومان

نویسنده:
حشمت‌علی آزادبخت

گروه هدف:
خانواده

تعداد صفحه:
136

شابک (ISBN):
9786225745391

موضوعات: داستان مستند ، فرهنگ عامه ، مردم‌شناسی ،

پژوهشی مستند و میدانی در گذشته‌های نه‌چندان دور از باورها، آیین، آداب، تلاش‌ها و مشقت‌های بانوان زاگرس‌نشین، برای حفظ نوزادان‌ خود (در چهل روز اول زندگی)
تألیف:حشمتعـلی آزادبخـت / با تصحیح داریوش جعفری

***

سخن ناشر
آدمی گنجینه‌هایی دارد که برایش ناشناخته و یا از نظرش پنهان است. بنابراین اگر به خرابه‌های اطراف‌اش التفاتی نداشته و از دفینه‌های ارزشمند غافل باشد، همواره در فقر و بی‌خبری خواهد زیست.
چه بسا این گنجینه‌ها تا همیشه‌ی تاریخ مدفون بماند یا روزی غریبه‌های آگاه، شبیخون زده و سرمایه‌های پنهان را آشکار و ثروت‌های مغفول را به یغما ببرند.
مردم‌شناسانِ گمنام و محققین بی‌‌نشان، گنجینه‌های فرهنگی به شمار می‌آیند. آنان عتیقه‌های خاک و خُل گرفته‌ای هستند که دانشِ آیین‌شناسی، آداب‌دانی و باورپژوهی‌شان در معرض خزانِ عمر یا دیو فراموشی‌است.
آقای حشمتعلی آزادبخت، محققی‌ کهنه‌کار و مردم‌شناسی محجوب است که اگر انتشارات پیشوک فقط و فقط بخواهد دست‌نوشته‌ها، یادداشت‌ها و تحقیقاتِ این پیر بی‌ادعا و تارِک دنیا را دسته‌بندی، حروف‌چینی، سامان‌دهی و در نهایت منتشر کند، به نظر می‌رسد، باید تمام کارهایش را تعطیل کرده و سال‌ها، وقت بگذارد و کیسه‌کیسه زر، هزینه کند.
مفتخریم که تاکنون کتاب‌های «گارووا»، «زمسون» و «حواردنی‌های محلی لرستان»، را از ایشان منتشر کرده‌ایم. اکنون کتاب حاضر با تمام راز و رمز، شیرینی و تلخی، غم و شادی و جذابیت و اعجاب‌انگیزی‌اش، تقدیمِ روی ماه شما می‌شود.
به امید خدا؛ ده‌ها کتاب از ده‌ها موضوع بکر و خواندنی دیگر از استاد حشمتعلی، در دستِ تدوین داریم که اگر سعادت و عمری باشد، آرام‌آرام به زیور طبع آراسته و به محضر دوست‌داران آیین و آداب و رسومِ گهنِ مربوط به زاگرس‌نشینان و عاشقان ادبیات عامه تقدیم خواهیم کرد.
انتظار داریم کاستی‌ها را به دیده‌ی خطاپوشی، نگریسته و برای رفع آن‌ها ما را یاری دهید، چراکه انتشارات پیشوک مسئولیت ایرادات و اشتباهات‌اش را با دیده‌ی منت می‌پذیرد.
داریوش جعفری
22/6/1401

سفارش تمام کتاب‌ها به صورت تلفنی تلفنی ممکن است. ارسال پستی به سراسر کشور. هزینه‌ی ارسال مرسوله‌های بالای پنجاه هزار تومان رایگان است. تحویل رایگان درب منزل برای شهرستان کوهدشت.


نظر دهید

ذخیره‌ی اطلاعات